Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.



Välkomna in!



Det är drag i JUDO



Kungsbacka vecka 8

Måndag 18 februari 18.30 Teknikträning

Tisdag 19 februari 19.00 Distriktsträning

Onsdag 20 februari 17.10 Nybörjare + fortsättningsgrupp

Onsdag 20 februari 18.15 Teknikträning

Fredag 22 februari - Judo5All

Söndag 24 februari Kata+Judofitness

 

Lindome vecka 8

Aktiv Nybörjarträning

Söndag 10 februari

under 12 år kl. 11.00- 12.30



Årsmöte 2019

Alla medlemmar och föräldrar är välkomna 

till årsmötet torsdag 14 mars med start klockan 17:30

För mer information se officiell kallelse


Matsumae - Söndag
2019-02-17
GULD till Andrea Mocanoski på Matsumae 
- Grattis

U15-57 Andrea Mocanoski - ✅✅ Guld🥇
U21-73 Konrad Ljungqvist - ✅✅❌✅❌ 7:e plats
U21-81 Melker Ljungqvist - ❌❌
U21-57 Gretha Östlind - ❌✅❌ 7:e plats
Matsumae - Lördag
2019-02-16
SILVER till Melker Ljungqvist på Matsumae
- Grattis till prismedaljen

U18-63 Nora Nyby - Tatami 1 - ❌✅❌
U18-81 Melker Ljungqvist - Tatami 2 - ✅✅✅✅❌
U18-81 Joel Hedenblad - Tatami 2 - ❌❌✅
U18-57 Gretha Östlind -Tatami 4 - ✅❌❌
Aktiv at Matsumae Cup
2019-02-15

Lördag - Tävlingsstarter
U18-57 Gretha Östlind -Tatami 4 - 16.36
U18-63 Nora Nyby - Tatami 1- 11.44
U18-81 Melker Ljungqvist - Tatami 2 - 15.44
U18-81 Joel Hedenblad - Tatami 2 - 15.44

Söndag - tävlingsstart 09:00
U15-57 Andrea Mocanoski - Tatami 3 - 09,00
U21-73 Konrad Ljungqvist - Tatami 2 - 10.15
U21-81 Melker Ljungqvist - Tatami 4 - 10.30
U21-57 Gretha Östlind - Tatami 4 - 14.25

https://m.facebook.com/MatsumaeCup.DanishOpen/

www.etilmelding.com/live.php

www.judostaevner.dk/mc19/

Borås Judo Camp
2019-02-10
Läger med utvecklingsgrupp och tävlande 
på Borås Judo Challenge

Moa Wennstam
Gretha Östlind
Wilda Wittgren
Andrea Mocanoski 
Gustav Skruff
Melker Ljungqvist 
Konrad Ljungqvist 

Coach
Johan Johansson
Borås Judo Challenger
2019-02-09
Aktiva medaljer 
U15-52 Wilda Wittgren - Silver
U15-57 Andrea Mocanoski - Guld
U18-57 Nellie Ernst - Guld
Nyheter från våra grupper
Judo-Nybörjare, 09/01 01-09 
Judo-Tävling, 10/11 11-10 
Judo-Tävling, 03/11 11-03 
Judo-Tävling, 29/10 10-29 
Judo-Tävling, 21/10 10-21 
Judo-Tävling, 20/10 10-20